תקנון – 10 הדיברות

1

תתפרק! לא משנה אם אתה עושה CrossFit או כל אימון אחר או יוצא  לשיעור דף יומי – כדאי שתיהנה ממה שאתה עושה. למען האמת, אפשר לעשות CrossFit בכל מקום, עם כל אחד או אפילו לבד. אבל כדי להתפרק – זו סיבה טובה ללכת לאימון, היה לך יום קשה בעבודה? תקדיש שעה לאימון CrossFit, תוציא קצת קיטור.

2

אל תאחר לאימונים! רוב האנשים צריכים להגיע הרבה לפני האימון ולעזוב הרבה אחריו – תהיה מאלו. תתחמם, תעשה סיבוב ריצה, תעשה מתיחות. אם תאחר לאימון לא תוכל להתחמם כמו שצריך וללא חימום טוב הסיכוי לפציעות עולה. אם תבוא קצת לפני תוכל לעשות אחד מהשניים: להתחיל חימום או לחמם את מוטי…

3

אל תתבכיין! יכול להיות שהשיר שמתנגן לא השיר המועדף עליך, כמו שאמר מישהו מתישהוא "זה לא שירים של פרחות אם זה באייפוד של מוטי". תבקש להחליף שיר בזהירות רבה כי מוטי יכול לשים "Roxanne " בלופ. מוטי המאמן שלך ולא Mix Master Guy. יש לך תרגיל – תעשה אותו. כן, מוטי יודע שהאימון קשה, שהחימום כבר קרע אותך, שאתה שונא לרוץ, שאתה שונא באופן כללי להתאמץ, שהמתח קורע לך את הידיים העדינות שלך אבל מגיע רגע שאנחנו צריכים או להתחרפן או לשתוק או גם וגם. אימוני CrossFit מאוד מגוונים לכן הסיכוי שתיתקל בתרגילים שאתה לא אוהב גבוה באופן יחסי, רק בגלל שזה CrossFit ולא My-favorite-exercise-fit. אם הגעת לכאן, תהיה מוכן לעבוד קשה. תהיה מוכן לעבוד מתוך כאב, אי נוחות וכישלון.

4

תן את המקסימום שלך! – כוח, מהירות, גמישות וסיבולת חשובים אך הדבר הכי חשוב הוא – המאמץ שאתה משקיע באימונים. לא מעניין אותי גם אם אתה יענקל'ה ועושה Fran בפחות מ- 3 דקות, אבל אם אתה לא נותן 100% מעצמך באימונים – אתה חלש. השחיף שלידך שעושה מתח ו- Wall Ball יקרע לך את הצורה רק כי הוא נתן את המקסימום שלו. מספר חזרות ומשקלים חשובים אבל זה כלום לעומת המאמץ שלך באימון. תקפיד לעבוד על-פי יכולותיך. לא משנה אם אתה עושה דד ליפט 220 ק"ג או 20 ק"ג, מה שמשנה זה כמה זמן תוכל לעשות זאת ולא לוותר.

5

תקשיב למאמן שלך! מוטי כאן כדי לעזור לך לשפר את רמת הכושר ולהגיע למטרות שהצבת לעצמך. מוטי לא נולד סדיסט רק בגלל שמכריח אותך להרים משקולות ולעבוד עם צמיגים ופטישים. מוטי אומר לנוח כי אתה זקוק למנוחה, באותה מידה מוטי אומר להגיע ליותר אימונים, כי אתה זקוק לזה. כדי להגיע למטרה שלך יש לעבוד קשה לשם כך. הכל מאוד פשוט. ברור שלכל אחד יש נקודת פתיחה שונה אבל למה לא להיות טוב יותר? למה לא להיות הטוב ביותר? מטרתנו היא לעזור לך להגיע למטרותיך.

6

אל תפחד מכישלון! הייחוד של CrossFit בכך שהדרך היחידה למטרותיך היא דרך כישלונותיך. ככלל, אימוני כוח בנויים בצורה כזו שאיפשהו במהלך התרגיל אתה תחווה כישלון. אם לא נכשלת עדיין, כנראה שאתה לא מתאמץ מספיק (ראה סעיף 4). אל תפחד מכישלונות, תמיד אפשר לנסות שוב. ההתמודדות עם כישלון הינה בראש שלך יותר מאשר בשרירים. אנחנו תורגלנו לחשוב שכישלון זה רע, זאת הסיבה שרוב האנשים לא מסתכנים מפחד מפני כישלון או הפסד. תיפטר מהפחד הזה ותראה לאן זה יכול לקחת אותך.

7

תאכל נכון! קהילת CrossFit ממליצה על תזונת Paleo, אבל לא חובה – תאכל יותר בשר, פירות, ירקות, פחות מזונות המכילים עמילן ותימנע מסוכר. אם אין לך כוח, כנראה שהתזונה שלך לקויה. אני נהגתי לצרוך סוכר על בסיס יום-יומי וג'אנק פוד כל יומיים. אם אני יכול לעשות את השינוי, גם אתה יכול!

8

נהלי אימון! אם אתה עוד נראה טוב בסוף האימון, לא התאמצת מספיק ואם לא הקאת או התעלפת, אתה עוד יכול להמשיך.נקה והחזר את כל הציוד למקומו בסוף האימון. נגב את הזיעה, רוק, דם, גיר, בוץ, קיא, טביעות אצבע או כל דבר שהשארת אחריך.

9

תהיה אדיב! לקרוספיטרים יצא שם רע בגלל שהם מזלזלים באנשים לא מתאמנים כמוהם – אבל לא כולם ראו את האור. אנשים עושים כושר בכל צורה ואיך שמתאים להם. אחד עושה פילאטיס או זומבה ואחר מעדיף את הכוח של CrossFit. במקום  לזלזל בצורת האימון של האחר, תנסה לעניין אותו ב- CrossFit. התגובה שתקבל תהיה חיובית יותר הרי גם אתה היית במקום הזה פעם. אם מישהו יצחק עליך ועל אהבתך ל- CrossFit תגיד לו שילך לחפש!

10

תתחבר! CrossFit זה יותר מאימון. אנחנו משפחה גדולה וכיאה למשפחה גם לנו יש מסורות משפחתיות. תצטרף ותתרום את חלקך למשפחה. איך תורמים? תצעק, תשרוק, תמחא כפיים, תקפוץ במקום עם פונפונים מצדנו… תעודד. תדחוף ותעזור לאחרים להצליח. כל דבר פחות מזה הוא למנוע מעצמך את החוויה ומאחרים את ההנאה שבנוכחות והתמיכה שלך כחלק מהמשפחה.

*באדיבות קרוספיט אקסטרים, קרוספיט רעננה, ומועדוני קרוספיט ברחבי הארץ, ואוהד שלם על ההתאמות

One Comment

  1. הקרדיט כולו שייך לאתרי קרוספיט מרחבי הארץ (קרוספיט אקסטרים, ווורהאוס פיטנס רעננה!!)

    זהו תקנון שהועתק כמעט מילה במילה (עם שינויים מתחייבים) לקרוספיט גוש.

    אוהד

    הגב

השאר תגובה